Vítejte na stránkách JEZDECKÉHO KLUBU RPETY!

Naše akce

Z pohádky do pohádky

    Prázdniny utekly jako voda a s nimi i všechny stáže, které se letos nadmíru vydařily. Děti si při nich procvičovaly dovednosti, které získávaly během roku, ale také se dozvěděly mnoho nového ze života poníků, vyzkoušely si, co obnáší péče o ně, jaké to je jezdit bez sedla nebo vyrazily na pony-výlet. Stáže byly rozděleny podle úrovní jako běžné lekce a na konci děti skládaly Galopy neboli jezdecké zkoušky, které jim umožní postoupit v příštím roce zase o kousek výš v "koňácké škole".

    Jedinou vyjímkou byla poslední stáž, která byla divadelní. Ta nekončila zkouškou ale jezdeckým představením! Během pěti dní se připravovaly kostýmy, kulisy a secvičovala se choreografie. Vybrány byly dvě pohádky z dílny bezkonkurenčních tvůrců - pánů Svěráka a Uhlíře, a to O dvanácti měsících a Červená Karkulka. Všichni herci (tedy vlastně herečky) se pustili na plno do díla hned od prvního dne a na výsledku to bylo znát. V sobotu na představení dorazilo velké množství diváků, kteří nešetřili potleskem ani chválou, což divadelníky samozřejmě moc potěšilo a už teď se těší na pokračování dobrodružství zvané pony-divadlo.

    Za fotky děkujeme panu Buraltovi - naleznete je zde: https://www.rajce.net/a17461502

 

PONÍCI POD AFRICKÝM SLUNCEM

 

       V sobotu 19. června 2021 jsme se vydali na dalekou cestu, která nás zavedla až do rozpálené Afriky. Potkali jsme tam spoustu zvířat, domorodé obyvatele i ostřílené cestovatele.

        Jako vždy nás doprovázeli oblíbení poníci a pomáhali nám překonávat nástrahy, které číhaly na každém kroku. Abychom vše lépe zvládli, rozdělili jsme se do osmi týmů. V každém byli čtyři děti, jedna koučka a jeden poník. Nejdříve jsme nosili vodu do malé vesnice, poté jsme si zkoušeli, jaké je to být slonem či hadem, také jsme vyrazili fotit na safari a chytat ryby. Když jsme se vrátili z výletu, zhodnotili jsme, komu se cestou nejlépe dařilo, a rozdělili jsme si diplomy a "zvířecí" ceny.

        Díky žhavému slunci byla iluze Afriky téměř dokonalá, přesto však děti soutěžily s velkým nasazením od začátku až do konce. Na ponících i pěšky to zvádaly skvěle i díky bezvadné práci jednotlivých kouček, které jsou všechny odchovankyně našeho klubu a účastnice mnoha ročníků jezdeckých her. Velký díky patří nejem jim, ale všem, kteří se podíleli na uspořádání 24. jezdeckých her.

        Ani tentokrát nechyběli manželé Bajanovi se svými objektivy a postarali se o záznam nejdůležitějších momentů z africké expedice. Fotky a videa můžete shlédnout zde:

https://spark.adobe.com/page/cnNxiZRve1vPA/

 

Přejeme všem vydařené léto a brzy zase na shledanou!

Májové závody

       Pro letošní školní rok jsme měli naplánováno patero klubových závodů... jenže člověk míní a vládní nařízení mění... takže jsme mohli nakonec uspořádat pouze ty poslední a to ještě v dosti omezené formě a bez diváků. 

    Malí i větší závodníci (tedy spíše závodnice ;-) ) byli naprosto skvělí. Nejdříve se jely dvě kategorie Pony-games přípravky: Zlatý poník a Bronzový Galop, a poté pony-games turnaj, kde se sešly dva čtyřčlenné týmy. Díky manželům Bajanovým se na jejich krásné výkony můžete podívat zde:

https://spark.adobe.com/page/I0WDfltrydlZL/

Gratulujeme všem soutěžícím, děkujeme všem, kteří pomohli a těšíme se zase brzy na shledanou!

 

A zazvonil zvonec...

    Poslední prázdninovou sobotu se u nás hrálo divadlo. Nebylo však ledajaké! Všichni herci totiž jezdili na ponících. Představení "O Šípkové Růžence" připravili účastníci (tedy vlastně účastnice ;-) ) poslední letošní stáže, která se od těch předchozích hodně odlišovala. Jezdkyně neskládaly na závěr zkoušku a musely oželet pony-výlet, ale zato celý týden usilovně chystaly své vystoupení. Celkem hrálo deset dětí a třináct poníků. Secvičovaly choreografii, pilovaly herecký přednes, chystaly kulisy, vymýšlely si kostýmy...

    Všichni se strašně moc těšili a očividně přenesli své nadšení i domů, takže v sobotu naše "divadelní kavárna" praskala ve švech. O úvod se postaraly čtyři nejstarší jezdkyně, z nichž jedna byla v sedle a tři vodily poníky na dvou lonžích. Práci na dvou lonžích u nás používáme v tréninku, ale do vystoupení jsme ji zařadili poprvé, a diváci ji velmi kladně přijali. Samotná pohádka byla postavena na hudbě a písních pánů Uhlíře a Svěráka, které jsou již natolik známé, že si je publikum zpívalo s námi :-) Hrálo se s plným nasazením, děti se vžily do svých rolí a poníci ochotně spolupracovali. Bouřlivý potlesk při závěrečné děkovačce byl proto zaslouženou odměnou.

    Když se odnesly poslední židle z hlediště a složila se opona, skončily letošní prázdniny a školní rok 2019/2020. Během něj se toho naši svěřenci hodně naučili a hlavně získali kamarády (dvounohé i čtyřnohé) a to je přeci to nejdůležitější, ne? ;-)

    

    Fotografie naleznete zde:   https://spark.adobe.com/page/1V9XaauevvTNR/  a také v naší fotogalerii.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=mKXmULTfJyw&t=405s          (1. část)

https://www.youtube.com/watch?v=bm47TpgQXLo                            (2. část)

 

PODMOŘSKÉ 

JEZDECKÉ HRY

    Každý, kdo zavítal do našeho klubu 20. června 2020, se ocitl pod mořskou hladinou. Okolo něj se proháněla hejna ryb, vznášely se medůzy, chobotnice si počítaly chapadla, žraloci hledali něco k snědku a potápěči pátrali po ztracených pokladech... konaly se totiž již 23. jezdecké hry :-)

    Na téměř 40 soutěžících, kteří byli rozděleni do sedmi týmů, čekalo šest her. Závodilo se jak na ponících tak i bez nich a někdy dokonce se zavázanýma očima. Malí jezdci bojovali naplno a diváci je za to odměňovali bouřlivým potleskem. Vítězem se tedy nakonec stali všichni a s úsměvem uzavřeli další školní rok v JK Rpety.

    Jak to u nás vypadalo, dokládají fotografie a video od manželů Bajanových  ( https://spark.adobe.com/page/daDApb4kWXM61/ ), kterým tímto moc děkujeme stejně jako i všem ostatním, kteří se podíleli na uskutečnění her.

    A přejeme krásné prázdniny! 

 

 

 

 

ČERVNOVÉ PONY-GAMES

Do třetice všeho dobrého...

    Poslední klubové závody školního roku 2019/2020 se konaly 6. června. Konečně již opět mohli přijít diváci a mohli fandit svým favoritům. Těšili se na tři soutěže: pony-games ze země, pony-games přípravka a pony-games turnaj. 

    Nejprve se vydalo na trasu šest dvojic s poníkem na ruce. Všichni ji velice pěkně procházeli, takže o výsledcích rozhodovalo jen pár vteřin. Nejrychlejší byly nakonec Elen a Markéta, které vedly Prince.

    V PG přípravce se do sedla usadilo osm dětí a vcelku snadno si poradily s nachystanou dráhou. Vítězství si odnesla Stella s Emmou a Fafundou.

    Publikum vytvářelo po celou dobu skvělou závodní atmosféru, která vygradovala v závěrečném turnaji. V něm stály proti sobě dva čtyřčlenné týmy koučované Claire (modří) a Bětkou (pruhovaní). Utkaly se v osmi hrách a po celou dobu byly síly hodně vyrovnány. A protože oba týmy získaly shodný počet bodů, o vítězi tedy musel rozhodnout rozstřel (tzn. přidaná hra). I ten byl velice napínavý a rozuzlení padlo až při jízdách finišmanů, kdy pouze o jednu poníkovskou délku zvítězili pruhovaní (Johana + Denny, Eliška + Kesidy, Emma + Gony a Šárka + Mela).

    Velice děkujeme všem, kteří pomohli s organizací závodů. Bez Vás by to nešlo :-)

    Krásné fotky a videa od manželů Bajanových naleznete zde:

https://spark.adobe.com/page/m3zu5pMWnhvVB/

    

Květnové pony-games

    Předposlední květnový víkend jsme uspořádali druhé klubové závody. Na programu byly opět tři soutěže: pony-games ze země, pony-games přípravka a pony-games turnaj.

    Většina závodníků se účastnila již prvního kola, takže bylo hezké sledovat, jaký pokrok od minule udělali. Při vedení poníka po dané dráze se nejlépe dařilo Elen s Ninou, kterým parťáka dělal Kuky. V přípravce nejrychlejší čas a nejméně chyb předvedly Miriam a Emma sedlající Kubu. Každopádně všichni byli skvělí a zasloužili si velké gratulace.

    Do turnaje tentokrát nastoupily dva kompletní týmy po čtyřech jezdcích a postaraly se o pěknou podívanou. Utkaly se v sedmi hrách, z nichž si nakonec více bodů odnesl pruhovaný tým (Emma, Johanka, Eliška, Šárka a kouč Alžběta).

    Velký dík patří všem, kteří pomohli s organizací :-)

    Závodní atmosféru Vám přiblíží fotografie a video z dílny manželů Bajanových:

https://spark.adobe.com/page/SwdTm2PPHxEhv/

 

 

Březnové pony-games:

bez diváků ale s úsměvem 

      Rpetští závodníci se sešli v sobotu 14. března k druhým "Rpetským pony-games". Oděni v týmových barvách a vybaveni skvělou náladou soutěžili stejně jako minule v "pony-games ze země", kdy vedou poníka po vyznačené dráze, a v "pony-games přípravce", v níž na poníkovi danou trasu projíždějí. Novinkou byl tentokrát opravdový pony-games turnaj, ve kterém jedou týmy zároveň v drahách vedle sebe. 

     První dvě soutěže měly na startu shodně po pěti dvojicích (každá dvojice měla přiděleného jednoho poníka). "Pony-games ze země" ukázaly, že všechny děti si umí s poníkem velmi dobře poradit a rozličnými úkoly jej prováděly naprosto bez problémů. Z vítězství se nakonec radovaly nejzkušenější jezdkyně: Anne-Marie a Emma, které vodily Fafundu. Poté přišel na řadu závod v sedle. Ani ten problémy nečinil a dvojice jej dokončily jen s lehkými chybami (nejčasteji shozenými míčky :) ). Nejlepšího času dosáhla Emma s Matyášem a s poníkem Kubou.

    Do třetice se jely opravdové pony-games. V sedmi hrách se střetly dva tříčlenné týmy. Pro všechny děti to byla turnajová premiéra. Musely zvládnout nejen jednotlivé úkoly, ale také uřídit a často i uklidnit své poníky, kteří se při závodě pochoptelně snadněji rozruší. Tyrkysový tým měl za koučku Claire, zkušenou pg hráčku, která již absolvovala řadu turnajů včetně zahraničních, a pruhované vedla cvičitelka Alžběta. Obě družstva podávala velice vyrovnané výkony a až do poslení hry nebylo o vítězi rozhodnuto. Nakonec o jeden jediný bod zvítězili pruhovaní (Johanka, Emička a Eliška).

    Nutno ještě dodat, že děti nejen krásně jezdily a zacházely s poníky, ale také si vzájemně pomáhaly a fandily si, takže i přes nepřítomnost diváků vytvořily skvělou závodní atmosféru.

    Za foto- a video-dokumentaci (viz Galerie) děkujeme Jessice a těšíme se brzy na shledanou! :-)

VÁNOČNÍ HRY 2019

    Ještě před zahájením zimních prázdnin se velká část jezdců našeho klubu sešla na Vánočních jezdeckých hrách, které se konaly v sobotu 7. prosince. 

    Správnou vánoční atmosféru navodilo "Andělské předtančení", které připravily čtyři jezdkyně v rámci lekcí "Divadlo". Bezchybně předvedly tři skladby v rytmu koled a dostalo se jim zaslouženého potlesku.

    Následovaly samotné hry. Děti v kostýmech s vánoční tématikou byly rozděleny do sedmi týmů po pěti až šesti závodnících. Každému týmu pomáhala koučka z řad starších a zkušenějších děvčat. Na soutěžící čekalo pět her (zdobení vánočního stromečku, chytání kapra, ujídání vánočního cukroví...), kde museli zvládnout řadu úkolů jak pěšky tak v sedle. Všechny děti se nesmírně snažily, zároveň se skvěle bavily a vzájemně si pomáhaly. Vítězi se tak nakonec stali úplně všichni :-)

    O závěrečnou tečku se postaraly opět jezdkyně z "Divadla", když nejmladší z nich na poníkovi skvěle odcvičila voltižní ukázku pod vedením trenérky Renaty.

    Fotografie naleznete v naší Fotogalerii. Video reportáž: https://vimeo.com/378016643

    Moc děkujeme všem, kteří pomohli s přípravou a realizací her.

    

Přejeme Vám krásné svátky vánoční a úspěšný vstup do nového roku! 

    Na shledanou v roce 2020!

PODZIMNÍ

RPETSKÉ PONY-GAMES

    Disciplína pony-games, kterou jsme před několika lety přinesli do České republiky, je stále oblíbenou součástí výcviku našich jezdců. Důkazem byl velký zájem o klubové závody, které se konaly 9. listopadu. 

    Zahajoval je turnaj dvojic, kde se proti sobě postavili "David a Goliáš" neboli Šárka s Monikou v sedlech Tessinky a Gony (shetlandští poníci) proti nejzkušenější rpetské jezdkyni - Claire, kterou doplnila Bára a Franek s Lilly (velcí poníci, kat.B). Obě malé kobylky se velice snažily a diváci jim bouřlivě fandili :-) A nakonec podlehly svým větším soupeřům jen těsně - 8 : 10 ;-)

    Druhou soutěží bylo "Pony-games ze země", kdy děti své poníky vedou po dané dráze a plní úkoly jako přenést vlajku či míček. V kategorii do 9 let se z vítězství radovala dvojice Matyáš a Emma a mezi staršími dětmi Eliška a Sabina.

    Do třetice jezdci usedli do sedel poníků a vyrazili na trasu "Pony-games přípravky". Nejrychleji a s nejmenším počtem chyb si s ní poradila Eliška se Sabinou a připsaly si tak dvojnásobný úspěch.

    Závody se líbily dětem i jejich rodičům. Ukázaly, kolik máme šikovných jezdců a poníků. A již nyní se můžeme těšit, co dalšího se do jara naučí. To nás totiž čeká další kolo! :-)

 

 

Divadlo zakončilo prázdniny v našem klubu

Poslední prázdninovou sobotu se hrálo PONY-DIVADLO :-) 

Účinkovalo v něm deset poníků a třináct herců, kterým bylo od 5 do 12 let a kteří se zúčastnili poslední letošní stáže. Ta se od předchozích odlišovala tím, že jejím cílem nebylo složení některé ze zkoušek Galop, ale právě příprava jezdeckého vystoupení. Abychom se trochu schladili, vybrali jsme pohádku O dvanácti měšíčkách s hudebním doprovodem od pánů Svěráka a Uhlíře.

Veškeré přípravy probíhali od pondělí do pátku, kdy se herci museli nejen naučit své role, ale zároveň si připravit i kostýmy a kulisy. Všichni pracovali s velkým nasazením, i když to chvílemi bylo hodně náročné, protože celý týden se teploty držely okolo 30°. A díky tomu bylo na sobotu vše skvěle připraveno. K naší velké radosti přišlo mnoho diváků, kteří malé i větší jezdce odměnili bouřlivým potleskem.

Prázdniny jsou tedy za námi. Doufáme, že jste si je užili a že se opět sejdeme ve školním roce, abychom mohli pokračovat v poznávání poníků a jezdectví ;-)

 

 


 

 


KVĚTINOVÉ PONY-GAMES

    Druhou májovou sobotu se naše hala proměnila v rozkvetlou zahradu. Konaly se totiž Květinové pony-games! 

    Malí i vetší jezdci měli možnost vyzkoušet si, jaké to je závodit v týmech. Na startu se jich sešlo šest. Tvořilo je pět až šest dětí, jeden poník a koučka. Týmy se utkaly v šesti tématických hrách jako "Zahradník a zloděj", "Přelet motýlů" či "Zalévání květin". Některé úkoly plnili jezdci v sedlech poníků, jiné pěšky. Nejúspěšnějším týmem se stali "Žlutí" - Tom, Patrik, Ota, Štěpánka a Adélka - vedení Zuzkou, která chodí do našeho klubu již děvět let (!).

    Celý závod provázela hlasitá podpora publika, díky které se všechny děti snažily podat co nejlepší výkon. Bylo radostí pozorovat, jak si navzájem fandily, radovaly se z každého úspěchu a byly hrdé na svůj tým.

    O krásné fotky se postarala Petra Jansová, které děkujeme a stejně tak i všem, kteří pomohli s organizací květinových her :-)

Fotky na https://rpetypony.rajce.idnes.cz/Kvetinove_pony-games_11.5.2019/

 

 

 

PODZIMNÍ HRY

VE ZNAMENÍ OVOCE A ZELENINY

    V sobotu 20. října 2018 se v našem klubu uskutečnily jubilejní 20. jezdecké hry. Tentokrát bylo vybráno téma "Máme rádi ovoce a zeleninu" a na start se postavilo rekordních 41 soutěžících. Všichni si dali záležet na převlecích, takže jste u nás mohli potkat rozesmátou mrkev, upovídanou dýni, usměvavé jabko, vtipný pytel brambor a mnoho dalších.

    Hry zahajovala ukázka práce s poníky ze země, kdy Sára, Marcela a Barča ukázaly divákům, jak se poníci připravují na dráhu učitelů v jezdecké škole. Tzn. především jak se učí poslouchat malého jezdce a také že je nutno je postupně zvykat na vše, s čím se mohou při hodinách setkat.

   Poté děti představili své masky a mohlo se začít. Soutěžilo se tradičně v týmech, kterých bylo osm a měly vždy jednu nehrající koučku (neboli zkušenou jezdkyni z našeho klubu). Ta měla nelehký úkol zvládnout řídit celý tým včetně jednoho poníka, na kterém se děti v jednotlivých hrách střídaly. Těm nejmenším bylo okolo tří let, a proto bylo vše potřeba důkladně vysvětlit ;-) Celkem se hrálo šest her (sázení stromků, zalévání, česání jablek, příprava ovocného salátu...), v nichž soutěžící plnili rozličné úkoly buďto ze sedla či pěšky.

    Po celou dobu závodů panovala skvělá atmosféra, kterou podporovali hlasitě fandící rodiče malých jezdců. Z vítězství se nakonec radoval tým ve složení Johanka, Isabelka, Adélka a Lucinka s koučkou Petrou. Ale podle nadšených výrazů dětí, lze říci, že zvítězili naprosto všichni, protože se výborně bavili a zažili krásný den s kamarády a hlavně s poníky :-) 

    Děkujeme všem, kteří pomohli uskutečnit 20. jezdecké hry v JK Rpety!

Veškeré fotky z akce od fotografa Patrika naleznete na:

https://daltontwoo.rajce.idnes.cz/kone181020/?utm_source=notification&utm_medium=email&utm_campaign=album-created

(jméno: mach    kód: machova)

 

 

S PONÍKY DO VESMÍRU

         V sobotu 5. května jsme se s našimi poníky vypravili na další dobrodružný výlet. Tentokrát jsme se vydali až do dalekého kosmu. Jarní jezdecké hry tak přivítaly kosmonauty, hvězdy, sluníčka či mimozemšťany připravené na průzkum cizích planet.

         O krásný úvod se postarala pětice nejzkušenějších jezdkyň našeho klubu, která si připravila hvězdné jezdecké představení na hudbu a zcela zaslouženě se jim dostalo velikého potlesku od malých i velkých diváků.

         Následovalo samotné soutěžní klání. Na start se postavilo sedm týmů, z nichž každý měl svoji kapitánku, která vymýšlela strategii družstva a pomáhala nejmenším dětem. Tradičně se závodilo na ponících i bez nich a jednotlivé hry měly společného jmenovatele: cesta do vesmíru. Takže po natankování paliva do rakety jsme obkroužili několik planet, vystoupili do stavu beztíže, posbírali vzorky a nakonec vystavěli vesmírnou stanici.

         Malí závodníci bojovali ze všech sil, a i když na první místo sice dosáhl jen jeden z týmů, vítězi se stali nakonec všichni. Užili si totiž zábavné odpoledne ve společnosti kamarádů a poníků. Již nyní se těšíme na příští pokračování, které bude již dvacáté, a mnohokrát děkujeme všem, kteří pomohli tuhle skvělou akci uskutečnit.

 

Fotky naleznete na https://rpetypony.rajce.idnes.cz/Hry_S_poniky_do_vesmiru/

 

 

CESTA DO PRAVĚKU... aneb pony-games v době kamenné

 

V sobotu 25. listopadu jsme se přenesli o nějaký ten milion let zpět, abychom zjistili, že i v době kamenné se hrály pony-games. O tom, jak to asi tenkrát vypadalo, si mohl udělat představu každý, kdo ten den zavítal do JK Rpety. Všude byli k vidění mamuti, neandrtálci, pravěké šelmy i praponíci. 

Po ukázkovém turnaji dvojic přišly na řadu týmy, kterých se i přes velké absence z důvodu nemoci sešlo pět. Byly tvořeny čtyřmi soutěžícími (z nichž nejmladším byly teprve tři roky) a vedl je zkušený kouč neboli jedna z členek závodního družstva našeho klubu. Čekalo na ně šest her, ve kterých museli plnit úkoly ze sedla i pěšky. A nebyly vůbec jednoduché! Jelo se například pro dřevo na oheň, přenášely se kameny nebo se lovil mamut.

Všechny děti závodily opravdu naplno, diváci skvěle fandili a celá akce se nesla ve velmi přátelském duchu, jak se patří při správných pony-games. První místo nakonec vybojoval tým Pračlověci a získal krásný dort, o který se podělil se všemi ostatními.

Velice děkujeme všem pomocníků, kteří přispěli k uskutečnění této milé akce, a už teď se těšíme až se na jaře sejdeme na příštích jezdeckých hrách!

 

Fotky naleznete na 

http://rpetypony.rajce.idnes.cz/Ponygames_v_dobe_kamenne_25.11.2017/

POJĎTE S NÁMI DO ZOO!

Tuto nabídku dostaly 13. května všechny děti, které jezdí v našem jezdeckém klubu. Řada jich nabídky využila a tak jste u nás na dvoře mohli v sobotu potkat tygry, lvi, tučňáky, opice, papoušky či několik pand.

Aby se na úvod všichni naladili na tu správnou závodní atmosféru, připravily si děti ze závodního družstva malou ukázku turnaje v pony-games. Byla to moc pěkná podívaná a děti tak ukázaly, že hodiny tréninku stojí za to ;-)

Pak již přišly na řadu samotné hry. Na start se postavilo šest týmů, ve kterých se věk jezdců pohyboval od tří do třinácti let. Jako tradičně pro ně byly připraveny soutěže jak bez koní (tentokrát nemohly chybět úkoly jako krmení lvů, návštěva u netopýrů či karavana velbloudů), tak v sedle. Jezdeckou část představovala dráha z disciplíny equifun, která je v ČR zatím téměř neznámá. Jezdci museli absolvovat překážky v daném pořadí a bez chyby, měřil se jim přitom čas a započítávaly se tři nejlepší časy z týmu.

Diváci všem moc hezky fandili a děti se snažily podat, co nejlepší výkony, takže počítání bodů bylo opravdu napínavé. Nakonec zvítězilo družstvo ve složení: Lukáš, Erika, Emička a Tomáš, ale rozdíly byly velice nepatrné J

Děkujeme moc všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu celých her. Bez skvělých pomocníků by to nešlo!

Přejeme Vám krásné jaro i léto a těšíme se brzy na shledanou!

 

Jak to u nás vypadalo, přibližují fotografie na http://rpetypony.rajce.idnes.cz/Hry_Pojdte_s_nami_do_zoo_13.5.2017/


 

 

 

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

 

 

 

ČTYŘLÍSTEK HRAJE PONY-GAMES

aneb

PODZIMNÍ HRY 2016 V JK RPETY

 

V sobotu 19. listopadu se v Jezdeckém klubu Rpety hrály pony-games. To by nebylo nic neobvyklého, protože místní děti a poníci byli vůbec první v republice, kteří si tuto hravou disciplínu před dvěma lety vyzkoušeli, ale tentokrát se do sedel usadili kamarádi z Třeskoprsk: Mišpulín, Pinďa, Bobík a Fifinka.

 Na start se postavilo celkem šest týmů po čtyřech a jako tradičně se závodilo na ponících i pěšky. Nejstarší účastnici bylo 14let a nejmladší 2 a půl roku. Na děti čekalo šest her: Pneu, Hrnečky, Vlajky, Pošťák, Míček a kužel a Provaz. Po opatrném začátku se všichni naplno zabrali do hry a za mohutného povzbuzování rodičovského publika, podávali skvělé výkony. Nakonec nejvíce závodnického štěstí mělo družstvo ve složení: Kája, Lucinka, Mařenka a Monička, které si odneslo cenu pro vítěze.

Každopádně ani ostatní neodešli s prázdnou a navíc si naplno užili odpoledne ve společnosti svých kamarádů. Pořadatelé děkují všem, kteří se podíleli na podzimních hrách a již se těší na shledanou na těch jarních.

Krásné fotky, jejichž autorem je tentokrát Jean-Marc, můžete shlédnout na http://jkrpety.rajce.idnes.cz/Ctyrlistek_hraje_pony-games_aneb_podzimni_jezdecke_hry_v_JK_Rpety_2016/

 

Svatojánské hry zahájily léto v JK Rpety

        V sobotu 25. června se uskutečnily již tradiční letní jezdecké hry v Jezdeckém klubu Rpety. Podtitul her byl tentokrát „Svatojánští broučci hledají poklad“, takže se na hale sešlo mnoho berušek a jiných zástupců hmyzí říše.

Děti se rozdělily se do šesti družstev a mohlo se začít soutěžit. Jako správní broučci připravovali dřevo na zimu či svítili lidem a to vše na ponících i bez nich. Všichni se snažili ze všech sil, ale vyhrát mohl jen jeden. Nejvíce bodů nakonec nasbíral tým „Shetlandi“ ve složení Kája, Barča, Simonka a Anne-Marie, a vysloužil si tak zapečetěný pergamen, který ukrýval cestu ke svatojánskému pokladu J

Soutěžní klání bylo zakončeno společným opékáním buřtů a určitě už navodilo tu správnou prázdninovou atmosféru.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě her a přejeme dětem i rodičům krásné prázdniny!

Fotky od naší milé fotografky Dity naleznete na http://jkrpety.rajce.idnes.cz/Svatojanske_hry_25._6._2016/

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Premiéra se zdařila na výbornou

        Na čarodějnickou sobotu, 30. dubna, se konalo první divadelní představení v našem jezdeckém klubu. Děti si pro rodiče připravily dvě pohádky z dílny pánů Uhlíře a Svěráka – O Červené Karkulce a O Budulínkovi.

            Každého vystoupení se účastnilo deset dětí na deseti ponících. Na jevišti se tak postupně objevovaly v nápaditých kostýmech postavy jako vlk, liška či babička a ujímaly se svých rolí doprovázeny veselou hudbou. Všechny děti si daly opravdu záležet, a tak závěrečný bouřlivý potlesk si opravdu zasloužily.

            Závěr vydařeného sobotního odpoledne patřil společnému pikniku, který i díky překrásnému počasí byl velice milý.

            Děkujeme všem, kteří pomohli uspořádat představení Pony-Divadla a nezbývá než se těšit na příští pokračování J

            FOTKY (od naší fotografky Lucky) najdete na:

http://jkrpety.rajce.idnes.cz/Divadlo_30_4_2016_Rpety/

            VIDEA (od naší kameramanky Petry) najdete na:

https://youtu.be/vL_dccSIcVc

https://youtu.be/gCVALnBVHos   

                                                                                                                                                            

 

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

                      KRÁSNÝ NOVÝ ROK VŠEM PŘEJE JK RPETY!
Na fotky z naší tradiční novoroční vyjížďky se můžete podívat zde
: http://jkrpety.rajce.idnes.cz/Skok_do_Noveho_roku_2016/ 

                                                                                                                                                             

.cke_skin_office2003{visibility:hidden;}

 

Co už jsme se naučili?

aneb podzimní zkoušky v JK Rpety

           

            V sobotu 21. listopadu 2015 měly děti, které dochází do našeho jezdeckého klubu, další možnost vyzkoušet si, kolik už toho na koni zvládnou. Ke zkouškám, které vychází z francouzského vzdělávacího systému, se jich přihlásilo celkem dvacet a hodnocení se opět ujaly milé paní rozhodčí – Anička Blažková a Libuše Bernatová.

Nejvíce obsazená byla zkouška Podkůvka určená nejmenším a začínajícím dětem, které se s poníkem teprve seznamují jak v sedle tak i ve stáji; sedm statečných se zapsalo do Galopu 1, jenž má podtitul „Stávám se jezdcem“ a vyžaduje již větší jistotu v sedle (krok, lehký i pracovní klus, nacválání a vedení poníka po vyznačené trase) i v zacházení s poníkem a v testu ověřuje základní znalosti o koni a jezdectví; a dvě jezdkyně skládaly Galop 2, kde musely prokázat, že si již samy dokážou poníka připravit a zvládnou základní práci s poníkem na ruce. Poté je čekala úloha, kde si vedly poníka ve všech třech chodech po dané dráze a překonávaly i malou překážku z klusu. Na závěr i ony psaly vědomostní test, kde odpovídaly na otázky ze světa koní a jezdeckého sportu.

Děti měly pochopitelně trému, ale na jejich výkonech to nebylo téměř znát. Protože se poctivě připravovaly, tak k radosti všech zúčastněných nebyl nikdo, kdo by si musel příště zkoušku zopakovat! Všichni uspěli a získali motivaci pro další pokračování ve sportu, který je hodně těžký ale ještě více krásný!

Všem gratulujeme a na některých z příštích zkoušek zase na shledanou!

 

Fotky od fotografky Lucky na http://jkrpety.rajce.idnes.cz/Galop_listopad_2015/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

.cke_skin_office2003{visibility:hidden;}

 

PODZIMNÍ JEZDECKÉ HRY:

SLÁVA VÍTĚZŮM, ČEST PORAŽENÝM!

                Dřív než se na nás přijde podívat paní Zima, sešli jsme se v sobotu 24. října 2015 na tradičních podzimních hrách pořádaných Jezdeckým klubem Rpety. Tentokrát jsme se vrátili o dva tisíce let zpět, do jedné galské vesnice, která jako poslední odolává římským legiím… a jak už asi tušíte, nemohli tam chybět  Asterix s Obelixem, César a mnoho dalších Římanů i Galů.

            O úvod her se postaral sám Julius César, který přijel na svém válečném voze, a po dlouhém vyjednávání přistoupil na výkupné v podobě sličné Falbaly. Poté vylosoval pořadí týmů pro první soutěž a vše mohlo začít. Na start se postavilo celkem osm čtyřčlenných týmů, které soutěžily v pěti disciplínách (jako např. lov na divočáka, náhrdelník pro Falbalu či Druidův kouzelný lektvar). Jako vždy absolvovali část úkolů v sedle a část po svých. Všichni se snažili ze všech sil, ale vítěz může být jen jeden. Protože několik týmů získalo stejný počet bodů, musel rozhodnout rozstřel – štafetový běh, ve kterém zvítězilo družstvo ve složení: Sára, Danča, Míša a Danielka.

            Početní a skvěle povzbuzující diváci spolu s krásným počasím ještě umocnili příjemnou atmosféru sobotního odpoledne, na které se bude jistě dlouho vzpomínat J

            Děkujeme všem, kteří podali pomocnou ruku a přispěli ke zdárnému průběhu her!

            Na jaře na shledanou!

            Fotografie od naší paparazzi Lucky najdete na:

           http://jkrpety.rajce.idnes.cz/Podzimni_jezdecke_hry_rijen_2015/

odkazy na videa:

hry 1.část https://youtu.be/O7cvrc82Bdc  a  hry 2. část  https://youtu.be/yfPbpGpoU7Q                        ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

             

 

 

Letní hry ve vodě…

 

            Protože prázdniny jsou za dveřmi, byl nejvyšší čas uspořádat letní jezdecké hry. S výběrem kostýmů jsme pro tentokrát neměli velkou práci, protože téma bylo jasně dané – Vodníci a hastrmani. Je pravda, že se tu a tam objevila i nějaká vodní či lesní žínka, ale jinak se to 13. června zelenými mužíčky v Jezdeckém klubu Rpety jen hemžilo.

Na úvod přišla pravá letní bouřka a smáčela nám šosy, takže jsme začali působit věrohodným dojmem a hry mohly být zahájeny. O probuzení publika a navození atmosféry soutěžního klání se postarala dvojice Terky s Dominikem, jejichž improvizovaný turnaj v pony-games „jeden na jednoho“ ukázal, že se jedná o jejich parádní disciplínu.

            Pro děti bylo připraveno celkem pět her a soutěžilo v nich šest čtyřčlenných družstev, ve kterých se potkali vodníci od tří do jedenácti let. Úkoly typu věšení pentliček na vrbu, napouštění rybníka či přenášení hrnečků na dušičky nečinily dětem žádné obtíže, ať již seděly v sedlech poníků či běhaly po svých. Své znalosti ze světa koní si vyzkoušely „U starého vodníka“, kde mohly získat poslední body do soutěže, a pak se již čekalo, jak dopadne jejich sčítání. Z vítězství se nakonec radoval tým ve složení Sára, Simonka, Anička a Gábinka. 

             Ceny rozdány, kostýmy svlečeny a už nezbývá než poděkovat všem našim spolupracovníkům a popřát Vám krásné léto.

Těšíme se zase brzy na shledanou!!! 

 

            Fotoaparátu se ujala Veronika a fotografie můžete shlédnout na adrese: http://jkrpety.rajce.idnes.cz/Letni_jezdecke_hry_2015#

Video z her můžete shlédnout na : https://youtu.be/OH4nWy53FXY

Ukázka turnaje v pony-games "jeden na jednoho" je k vidění na https://youtu.be/PVonGB6BbwU


 

                                                                                                                                                                                                               

             

 

 

ZKOUŠKY Z JEZDECKÝCH DOVEDNOSTÍ – GALOPS

28.3.2015

V naší jezdecké škole usilujeme o systematickou přípravu především pony-jezdců, při čemž velký důraz je kladen na vybudování dobrých základů nejen při samotném ježdění ale i při zacházení s koňmi. Této filosofii zcela odpovídá francouzské pojetí vzdělávání jezdců, a proto jsme se rozhodli umožnit našim svěřencům vyzkoušet si složení zkoušek zvaných Galops (pro ty začínající je připraven „předstupeň“ ve formě Podkůvky). Díky tomu mají jak děti tak i jejich rodiče možnost udělat si objektivní představu o dosažené jezdecké úrovni a navíc mají před sebou jasně stanovené cíle, které se během dalších tréninků mohou dosáhnout.

Protože jezdecký růst malého „koňomilce“ je běh na dlouhou trať, sešlo se pro tentokrát méně účastníků než na prvních zkouškách pořádaných v listopadu. Je však nutno zdůraznit, že všech jedenáct statečných neponechalo nic náhodě a již dlouho dopředu se pečlivě připravovali. Úkoly jsou rozděleny do dvou (resp. tří) částí : péče o koně, jízda na koni a od Galopu 2 také práce s koněm ze země. Na úkoly z první části dohlížela paní ing. Fedorčáková a že to nebylo zcela snadné dokládá i fakt, že jejich splnění trvalo i přes hodinu (Galop 3 a 4). Dění na hale (dresura, parkur, kombinovaná úloha, jízda na lonži či práce ze země) hodnotily společně paní Anna Blažková a paní Libuše Bernatová (národní rozhodčí). Posuzovaly správný sed jezdce, jistotu vedení ponyho, správně zvolenou trasu atd.

Na tvářích některých jezdců byla sice znát lehká nervozita, ale i s tou si nakonec dokázali poradit. K vidění tak byly velmi pěkné výkony, které rozhodčí jak bodově tak i slovně ohodnotily. Po sečtení výsledků bylo k radosti všech zúčastněných oznámeno, že všichni zkoušky složili a posunuli se zase dál na žebříčku jezdecké vzdělanosti.

Nezbývá než poblahopřát dětem k úspěchům a držet jim palce, aby jim nadšení vydrželo a mohli jsme se zase setkat na některé z příštích zkoušek Galops.

 

Za foto-dokumentaci tentokrát děkujeme Lucce a fotografie naleznete na … http://jkrpety.rajce.idnes.cz/zkousky/

                                                                                                                                                                                                                                  

JARNÍ HRY VE ZNAMENÍ PONY-GAMES

         Na první jarní den, 21. března, se v našem jezdeckém klubu se sešlo mnoho princezen, čarodějnic, Karkulek a dalších pohádkových postav, aby se společně rozloučily se zimou a přivítaly novou jezdeckou sezonu.

            Protože se děti ve svých jezdeckých lekcích začínají seznamovat s  pony-games, turnaj v této nové disciplíně byl přímo nasnadě. Soutěžilo šest pětičlenných družstev v šesti hrách. První tři absolvovaly děti v sedlech poníků. Někteří zvládli trasu zcela samostatně, jiným pomocnou ruku podal vedoucí družstva – nejzkušenější člen, kterého občas zastoupila kolegyně čaroděje Rumburaka (neboli naše trenérka). Zbývající tři hry museli běžet po svých. Počáteční nejistota se postupně rozplynula a i nejmenší závodníci usilovali o vítězství ze všech sil. Nejvíce potěšující bylo sledovat zdravou soutěživost a hlavně spolupráci v týmu, kde nechyběla přátelská podpora a hlasité povzbuzování, což notně přispělo k příjemné atmosféře celého klání.

            Všechny děti ohodnotily hry kladně a to je největší odměnou pro pořadatele i jeho pomocníky, kterým patří jako vždy velký dík, protože bez nich by to opravdu nešlo.

  Pokud by se celé jaro vydařilo jako tohle sobotní odpoledne, máme se rozhodně nač těšit.  

 

Celou akci zdokumentoval náš milý fotograf Miloš a všechny fotografie můžete shlédnout zde http://franek.rajce.idnes.cz/Jarni_detsky_den_2015/#

 


                                                                                                                                                                                                                                 

1.1.2015 SKOK DO NOVÉHO ROKU

1.ledna 2015 jsme jeli na tradiční NOVOROČNÍ VYJÍŽĎKU. Počasí nám přálo a zúčastnilo se 10 jezdců se svými koňmi.

Na závěr jsme v hale skočili skok do nového roku.

Přejeme všem přátelům a známým, aby tento rok byl plný radosti,štěstí a pohody.

Ať nám koně jdou!

 

fotogalerie je na adrese: http://jkrpety.rajce.idnes.cz/

                                                                                                                                                                        

 

PODZIMNÍ JEZDECKÉ HRY 2014

Dne 1.11. uspořádal rpetský jezdecký klub již 11. jezdecké hry, tentokrát podzimní. Děti měly nelehký úkol v podobě složení zkoušky z jezdeckých dovedností podle francouzského vzdělávacího systému. Již předem je nutno říci, že se všichni opravdu maximálně snažili a mohli tak zúročit hodiny strávené na jízdárně.
Zkouškové odpoledne zahájila Martinka se Sindbádem, kteří absolvovali Galop 3, což obnášelo zvládnout drezuru, parkur, předvedení práce ze země, kompletní péče o koně a vědomostní test.
Galopu 2 se zúčastnili Dominik s Frankem a Terezka s Astrit. Na ně čekal parkur, jehož cílem bylo prověřit schopnost jezdce vést koně po dané trase ve všech chodech. Následovala ukázka ovládání koně ze země, dále úkoly v rámci péče o koně a na závěr nechyběl písemný test.
Do Galopu 1 se přihlásilo sedm statečných jezdkyň, které musely s poníkem projet vytyčenou dráhu v kroku a klusu a cválat na lonži. I ony poté ve stáji předvedly, jak se již umí o koně postarat a neminul je ani test s otázkami, týkajícími se koní a ježdění.
Nejmenší a začínající děti skládaly zkoušku nazvanou „Zlatá“ a „Stříbrná“ podkůvka. Jejím cílem je ověřit jistotu jezdce v přístupu ke koni i v sedle, odměnit jej za dosavadní úsilí v tréninku a motivovat k dalšímu zlepšování.
Jak jsem psala již v úvodu, naši svěřenci přistoupili ke zkouškám velice zodpovědně. Díky tomu mohl sbor rozhodčích, ve složení : domácí – Alice Mačátová s Renatou Fedorčákovou a přespolní – Anička Blažková s dcerou Janou, při vyhlašování výsledků oznámit, že všichni uspěli a získali tak svůj první Galop či Podkůvku.

Celá akce je zdokumentována na adrese: http://jkrpety.rajce.idnes.cz/
                                                                                                                                                                                                             

 

LETNÍ JEZDECKÉ HRY 14. 6. 2014

 

Již po desáté se sešly děti, které trénují v Jezdeckém klubu Rpety, aby si vyzkoušely, co se dosud naučily a pochlubily se svým rodičům a prarodičům. Tentokrát byly jezdecké hry pojaty jako část oslav 30 let od založení klubu. O zahájení celé akce se postaral trojlístek ve složení Dominik Binko, Martina Rydrychová a Tereza Peterková, kteří předvedli divákům vydařenou ukázku skokového tréninku. Poté již následoval hlavní program. Místo kostýmů si soutěžící oblékli slušivý jezdecký oděv a závodili ve čtyřech disciplínách: kavaletový parkur ( vítězka Marcela Bělohlávková), paralelní slalom (vítězka Karolína Vikusová), jízda zručnosti s vodičem (vítězka Miruška Frűhaufová) a židličková s vodičem (vítězka Štěpánka Lajtnerová).

Při závěrečném předávání cen jsme nemohli zapomenout poděkovat naší milé Alici, která byla jedním z prvních členů oddílu a je jeho nepostradatelnou součástí až do dnešních dnů.

Soutěžní odpoledne se tedy povedlo, děkujeme všem zúčastněným i všem pomocníků a na shledanou zase na podzim!

.cke_skin_office2003{visibility:hidden;} Celá akce je fotograficky zdokumentována na adrese:

http://franek.rajce.idnes.cz/Detske_zavody_2014/

                                                                                                                                                                                          

 

 

JARNÍ JEZDECKÉ HRY 2014

V sobotu 29. března se naše hala proměnila v cirkusové šapitó, pod kterým se prohánělo nespočet klaunů, artistů, krasojezdkyň, krotitelů a několik divokých šelem. Program zahajovala spanilá krasojezdkyně (Jesika). Role voltižního koně se ujal největší kůň stáje  - Irbis a s bičem asistoval sám ředitel cirkusu ( Bětka).

Potom už následovaly soutěže pro děti, ve kterých museli všichni ukázat, že jsou nejen rychlí a šikovní jako artisté ( jedním úkolem byla např. i chůze po provaze), ale také že dokážou zkrotit koně ze země a následně na něm i krásně jet.

Nesmíme také zapomenout na  již tradiční „ u tety Alice“, kde si děti ověřují své znalosti ze světa koní. Tentokrát pro ně připravila „ klobouk kouzelníka Pokustóna“, ze kterého poslepu vybíraly určené předměty( háček na kopyta, kartáč, atd.).Posledním úkolem byla jízda na divokých koních otevřenou krajinou s házení na otevřený cíl.Každá správná soutěž má svého vítěze. Tím se u nás stalo družstvo ve složení Erika, Anetka a Adélka, které si za to odneslo výtečný cirkusový dort.

První letošní hry jsou tedy za námi, nezbývá než popřát krásné jaro a těšit se na shledanou na těch příštích!

Fotky  z her najdete na adrese:  http://franek.rajce.idnes.cz/Jarni_jezdecke_hry_2014/

                                                                                                                                                                                                                 


1. 1. 2014    SKOK DO NOVÉHO ROKU

Věrni naší tradici jsme se opět po roce – ve středu 1.1.2014 sešli, abychom úspěšně skočili do nového roku.
A stejně jako vloni, bylo tentokrát počasí více jarní než zimní. Ostatně taková je zatím i celá tato zima, která láme teplotní rekordy ne svými mínusovými hodnotami, ale těmi plusovými. Pro naši vyjížďku to však bylo přímo ideální počasí. A stejně jako vloni se sešlo devět dvojic, avšak složení stejné nebylo. Díky našemu závodnímu družstvu se věkový průměr jezdců značně snížil. Na vyjížďku vyrazily tři ze čtyř závodních dětí, Dominik nemohl, protože jeho Duncen byl zrovna nemocný. Dále jely obě trenérky a další čtyři dospělí členové jezdeckého klubu.

Ze statku všichni dojeli opět na kraj vsi ke křížku a odtud společně vyrazili po polní cestě nad vesnici k lesu
a obloukem zase zpátky. Cesta byla klidná, koně byli v pohodě. Jen Jessika musela svoji kobylku silně držet na uzdě, aby se ze samé radosti nerozcválala.

Po projížďce dorazili všichni v pořádku na statek, kde už byly v hale připraveny překážky ke skoku do roku 2014. Tyto skoky absolvovali všichni včetně Dominika, který si skočil na Folině, kobylce naší trenérky Bětky.

Tímto skokem jsme se rozloučili s rokem 2013 a zahájili, doufáme, že úspěšný rok 2014. Naše závodní děti by měly zanedlouho absolvovat ZZVJ-P - zkoušky základního výcviku jezdce pony. Protože se pilně učí, doufáme, že budou úspěšní a držíme jim palce.

Celá akce je fotograficky zdokumentována, všechny fotky jsou na adrese:

http://www.franek.rajce.idnes.cz/Skok_do_noveho_roku_2014


28. 9. 2013   SVATOVÁCLAVSKÉ HRY – STARÉ POVĚSTI ČESKÉ

Na svátek svatého Václava náš jezdecký klub uspořádal pro děti svatováclavské hry ve znamení Jiráskových Starých pověstí českých. Patronem her byl samozřejmě sám kníže Václav. Všech 16 dětí přišlo v dobových kostýmech, sešlo se několik kněžen Libuší, kníže Bruncvík i se svým věrným lvem, Horymír, Bivoj i s kancem a několik hrdinek dívčí války – Vlasta i Šárka, kníže Přemysl, praotec Čech i Jan Žižka. Nejvyššího uznání se dostalo malému Bivojovi s roztomilým kancem na zádech v podání Emičky Krejčíkové.

Zahájení obstaral Franek, který předvedl několik skoků ve volnosti, a pak už děti, které byly rozděleny do osmi dvoučlenných družstev, postupně na konících projížděly určenou dráhu se šesti překážkami a slalomem. Podle velikosti se střídaly na Princovi, Fafundovi, Lamele a na Duncenovi. Některé dvojice běžely s vodičem, ti pokročilejší bez vodiče.

Poté už následovala jednotlivá kola inspirovaná starými pověstmi. Děti musely třeba absolvovat překážkovou dráhu s kancem na zádech jako Bivoj. Kancem byl pytel naplněný slámou. Potom běželi Šemíci s Horymírem na zádech přes překážku, přičemž Šemíka představoval vždy někdo z rodičů. Následoval štafetový běh s kelímkem naplněným vodou, ve které prala Božena prádlo, když ji uviděl kníže Oldřich. Pak si děti vyzkoušely své stavitelské umění, když musely z polínek dříví postavit pomyslný Vyšehrad. A nakonec za pomoci rodičů předvedly výměnný obchod praotce Čecha, na jehož konci měl být z jednotlivých papírových dílů sestaven obrázek.

Děti, které zrovna nesoutěžily, si mohly u pracovního stolu vytvořit z modelíny různé tvary pomocí vykrajovátek a vystavit je na výstavce. Po zatvrdnutí si je odnesly domů.

Na závěr přijela družina knížete Václava čítající osm koní se svými podkoními, na posledním, devátém, seděl sám velký kníže. Ten nám, svým poddaným, poděkoval za oslavu svého svátku a popřál štěstí v životě.

Všechny soutěže sice měřila časomíra, ale nakonec se vítězem staly všichni – děti, rodiče i prarodiče. A děti dostaly sladkou odměnu v podobě kremrole. Za milého přispění kouzelného babího léta jsme nakonec společně poseděli a užili si zbytek sobotního odpoledne.

Všechny fotky jsou na adrese: http://www.franek.rajce.idnes.cz/Svatovaclavske_hry_2013
29. 6. 2013   POHÁDKY TISÍCE A JEDNÉ NOCI

V pátek 28. června dostaly děti školou povinné vysvědčení, děti školou zatím nepovinné ukončily svoji školkovou docházku v tomto školním roce a všechny (které už neodjely na prázdniny) včetně rodičů i prarodičů se sešly hned druhý den odpoledne na naší jízdárně. Byly pro ně připravené jezdecké hry pod patronací princezny Šeherezády a dalších postav ze známých Pohádek tisíce a jedné noci. Děti měly nádherné arabské kostýmy, zvlášť některé holčičky byly úžasné. Nechyběly princezny bohatých šejků ani břišní tanečnice. Kluci byli arabští bojovníci, ale pouze tři. Dokonce i někteří rodiče přišli v orientálních kostýmech.   

Hry nám zahájila dvojice beduínů, kteří na arabských koních předvedli vystoupení podkreslené orientální hudbou. Bylo to moc krásné a navodilo to příjemnou orientální atmosféru.

Dětí bylo 19, a tak se rozdělily do osmi družstev po dvou a jedno družstvo mělo tři členy. První úkol byl symbolický let na létajícím koberci, kdy děti i s jedním z rodičů musely zdolat celou délku jízdárny pomocí dvou koberečků.

Poté následovala, již na koních, jízda zručnosti, která měla tyto disciplíny: otočka v uzavřeném prostoru, klus přes čtyři kavalety, skok přes překážku, hod míčkem do terče, přenos kuželky z jednoho barelu na druhý, seskok z koně a kotrmelec na koberečku, chůze po kyblíkách s míčkem na lžíci a nakonec běh do cíle. Všechny děti to zvládly, ty menší s vodičem. Velice se na svůj výkon soustředily, což je krásně vidět na fotkách.

Potom děti běžely do stáje, kde na ně čekaly otázky z teorie péče o koně, vytahovaly pytel se senem „na půdu“ a uklízely piliny.

Nakonec šly do zahrady, kde hledaly ztracené podkovy.

Děti měly také připravené velké kartóny, které představovaly koberečky, a děti měly za úkol je podle své fantazie pomalovat. Výsledky jsou vidět na fotkách.

Po splnění všech úkolů se všichni sešli na jízdárně, kde děti dostaly diplom a drobné dárečky.

Nakonec dostal odměnu v podobě krásného (a moc dobrého) dortu i náš fotograf Miloš. A trenérka Bětka, která to všechno vymyslela a se svými pomocníky připravila a uskutečnila, také dostala dort i s marcipánovými koníčky. Tím jsme vyjádřili my rodiče i prarodiče svůj dík za krásně strávené odpoledne.

A kdo vydržel až do úplného konce, mohl si pochutnat na vlastnoručně upečeném vynikajícím buřtu s chlebem.

Všechny fotky jsou na adrese: http://www.franek.rajce.idnes.cz/Pohadky_tisice_a_jedne_noci_2013
23. 3. 2013   jarní jezdecké hry ve Rpetech

Abychom zahnali tu neskutečně dlouhou a vytrvalou zimu, uspořádal náš oddíl jarní jezdecké hry pro naše děti. Uvidíme, jestli se zima lekne a konečně někam odfrčí a nastane jaro. Zatím se drží zbytky sněhu a teploměr ukazuje vytrvalý mráz. To však neodradilo 21 statečných s jejich rodiči a 5 poníků, kteří se náležitě na tyto hry vyšňořili. Celé hry se nesly v duchu dětem dobře známých večerníčkovských postaviček. Sešlo se nám několik Makových panenek, Malých čarodějnic, dvě Včelky Máji, Šmoulinka, pejsek Špagetka, krásně zelený Rákosníček, Křemílek i Vochomůrka, zajíc Bob (Bobka asi nechal spát v klobouku), Mach se Šebestovou i s utrženým sluchátkem, víla Amálka a dokonce přišel i Krakonoš. A všechno to jistil a organizoval Trautenberk se svým pomocníkem hajným. O koníky i děti se postarali Motýl Emanuel, Šmoulinka, Beruška, maxipes Fík, kočička a další.

Celé hry zahájili tři malí Večerníčkové pod vedením jednoho velkého Večerníčka. Předvedli nám, co se už všechno s koníky naučili. A sklidili velký aplaus.

Pokračovali jsme „třínohým během“, kdy mělo každé dítě svázanou jednu nohu s nohou jednoho ze svých rodičů (nebo i prarodičů). Takto museli oba projít určenou trasu a při tom celou dobu udržet vajíčko na lžíci.

Potom všechny děli absolvovaly test z koňské teorie. Test měl dvě části, pro malé a pro větší děti. Například čím se čistí kopyta, při kterém klusu vysedáme, co se zapíná při uzdění nebo kde má kůň kohoutek. Otázek bylo celkem deset a děti byly úspěšné.

Vrcholem her byla jízda dětí na ponících na jízdárně. Menší děti měly vodiče, ty starší jely samy. Trať byla však stejná pro všechny. Nejprve projely mezi kavaletami, potom slalom, pak musely přenést kuželku z jednoho sudu na druhý, přejet kavalety, pak prohazovaly podkovy kruhem na cíl, sesedly a vedly koníka, přičemž musely přejít po otočených kyblíkách. Nakonec koníka předaly pomocníkům a doskákaly do cíle v pytli. Hajný měřil a zapisoval čas. V kategorii s vodičem zvítězila Maková panenka - Adélka Šebková a v kategorii bez vodiče Červená Karkulka – Barča Vodičková.

Odměny nakonec dostaly všechny děti – perník, velikonočního zajíčka a vrcholem byl dort, který upekli pejsek s kočičkou. Samozřejmě na dortu nechyběla myška, salám, kyselá okurka ani buřt. Dokonce i berušky tam byly. To dětem ale vůbec nevadilo, na dortu si pochutnaly. Bezchybně fungoval i catering s horkým čajem nebo kávou.

Také nás všechny, a hlavně jednu z Makových panenek - Terezku, čekalo jedno velké překvapení. Terezka si už moc dlouho přála vlastního koníka, a ten na ni čekal právě na konci těchto her. Je to kobylka Astrit, je jí 9 let a přijela až z Polska. Je moc krásná, dvoubarevná, vypadá jako velká sportovkyně a my všichni přejeme Terezce i kobylce, aby jim to spolu šlo a aby úspěšně přeskočily každou překážku.

Tak jsme snad pro příchod jara udělali všechno, co jsme mohli, a teď už to musíme nechat na přírodě – tak ať se snaží!

Za rodiče i děti děkujeme za krásné (i když studené) odpoledne.

 Všechny fotky jsou na adrese: http://franek.rajce.idnes.cz/Jarni_jezdecke_hry_ve_Rpetech_brezen_2013

 


1. 1. 2013   SKOK DO NOVÉHO ROKU

Tak jsme všichni – koně i jezdci – přežili Vánoce i Silvestra 2012 a jak je naší dobrou tradicí, sešli jsme se hned 1. ledna 2013 po obědě, abychom absolvovali první projížďku a skok do nového roku. Počasí – také tradičně – bylo spíše jarní než zimní, ale to nikomu nevadilo, naopak jsme to všichni přivítali. Sešlo se celkem devět jezdců. Děti byly dvě – Emma a Filip, přičemž Filip byl jediným „mužským“ skokanem do nového roku. Všichni se svými koňmi došli na start ke křížku a odtud společně vyrazili směrem k lesu a kolem vesnice. Za odcházejícími smutně hleděl Ferda, který si musel počkat na novou podkovu. Vše proběhlo bez větších problémů, jen někteří koně si něco mezi sebou museli vyřídit. Máme totiž v našem stádě několik novějších koní, a tak se vzájemně seznamují a předvádějí, kdo že je tady pánem.

Po projížďce jsme se vrátili do haly, kde skoro všichni absolvovali první skoky do roku 2013. Naše nejmladší kobylka Jasmína má zatím s každou překážkou trošku problém, musí si ji pořádně prohlédnout a očuchat, ale nakonec, byť s vodičem, to zvládla i ona.

Tak jsme úspěšně skočili do roku 2013 a doufáme, že takový bude celý rok.

Celá akce je fotograficky zdokumentována, všechny fotky jsou na: http://franek.rajce.idnes.cz/Skok_do_noveho_roku


15. 12. 2012    VÁNOČNÍ BESÍDKA VE RPETECH

Vánoce už máme na spadnutí, ve školách, družinách i školkách se konají různé besídky, kde děti ukazují, co se doposud naučily a co si nacvičily. A tak ani náš jezdecký klub nezůstal pozadu a uspořádal pro své děti, ale hlavně pro jejich rodiče i celé rodiny, malou besídku s ukázkami toho, co se již děti s koníky naučily. V naší kryté hale se sešlo opravdu hodně diváků i účinkujících, pro zahřátí se podával čaj nebo káva.

Nejdřív nám naše starší trenérka Renata předvedla drezúru se svým koněm Lunetem, potom se děti zastavily u Alice a odpovídaly na některé otázky z teorie práce s koňmi. A pak už postupně vystupovaly na ponících. V první části nám ukázaly některé prvky z drezúry. Ty menší a méně zkušené byly na lonži, ty větší jely samostatně. Všechny však sklidily velký potlesk obecenstva. Hned při první jízdě nás překvapily akrobatické prvky malé Karolínky, která už je zkušenou jezdkyní. V této části jela většina, tedy 20 dětí. Ve druhé části děti předvedly skoky přes překážky, takový malý parkur. Toho se zúčastnilo 7 dětí. Poslední jel Filip, který má už většího poníka - Franka, takže skákali vyšší překážky.

Po skončení besídky vjel do haly za cinkání zvonků náš nejmenší a nejstarší poník Fíďa se sáňkami, na kterých byla krabice s dobrůtkami a drobnými dárečky pro děti. Fíďovi to moc slušelo, kromě mašliček měl na hlavě krásnou vánoční čapku, no podívejte se na fotky.

A na závěr se děti fotily s koníky, největší zájem byl o Franka. Toho to nakonec přestalo bavit, protože ostatní koníci už byli ve stájích a on chtěl za nimi. Tak jsme ho tam odvedli a byl spokojený. A spokojené byly i děti, rodiče, obě trenérky a zkrátka všichni, kdo se na přípravě této akce podíleli. Ti se za odměnu nakonec zahřáli při posezení v naší nové klubovně u plápolajícího krbu a vánočního cukroví.

Myslím, že mohu za rodiče i děti vyslovit poděkování všem, kteří tuto besídku připravili a budeme se těšit na jaro, na další podobné setkání.

A takto hodnotila Alice znalostí dětí: „Velmi příjemným zjištěním pro mne bylo, že děti mají všeobecný přehled o teorii z práce s koňmi. Máme tady moc šikovné děti. Je hezké vidět, jak děti mají zájem získávat stále nové poznatky o koních.“

A Renata k tomu dodává: „Všechny děti mi udělaly velkou radost. Jely s přehledem, v klidu a bez zbytečných chyb. Ještě jednou bych také chtěla poděkovat rodičům, že děti přivezli, i když počasí nám moc nepřálo.“

Tady je zase malá ukázka v podobě několika fotografií, všechny fotky jsou na: http://franek.rajce.idnes.cz/Rpety-vanocni_prehlidka_15.12.2012


22.9. 2012    INDIÁNSKÉ LÉTO VE RPETECH

Protože je konec léta a začátek podzimu, tedy období, které Karel May ve svých románech nazývá indiánské léto, uspořádal náš jezdecký oddíl pro všechny své děti zábavné odpoledne – indiánské léto. Z dětí se na toto půldne stali veselí Indiáni a Indiánky a dokonce i někteří rodiče se proměnili v postarší Indiány. Někteří vypadali jak na válečné stezce, ale k žádné válce nedošlo. Zkrátka naše jízdárna byla plná pestrých barev, třásní a barevných per. I koně se vyzdobili copánky a mašličkami, někteří měli na sobě dokonce bílé malování.

Na začátku nám naše trenérka Bětka (coby krásná Indiánka) se svým koněm Folinou předvedly vše, co by se děti při poctivém tréninku mohly naučit, a to včetně krásných vysokých skoků přes překážku.

Soutěžících dětí se nakonec sešlo 26, takže se rozdělili do 9 kmenů neboli družstev, která mezi sebou soutěžila nejdřív v teoretické části a potom i v jízdě na konících. Malí Indiáni proběhli tři stanoviště, kde plnili nejrůznější úkoly – odpovídali na otázky z koňské teorie, házeli podkovou na cíl a se zavázanýma očima po hmatu poznávali všelijaké předměty používané při péči o koně. Po splnění všech úkolů přišli do jízdárny, a tam už na ně čekali koníci. Na těch rodičům i prarodičům předvedli, co se naučili při výcviku – krok, klus, cval, změnu směru, zastavení, kavalety, skok přes překážku, slalom. Zkrátka nám představily takovou malou ukázku z tréninkových hodin. Všechny děti byly odměněny potleskem a nakonec dostaly i malé dárečky.

Teď nás čekají ještě poslední skokové závody v Tlustici, a pak nastane zima, skončí vyjížďky do přírody a trénovat budeme jenom na jízdárně. Doufáme, že všechny děti i koníci se zase sejdou před vánocemi na Mikuláše a moc se těšíme. A hlavně – děkujeme za všechny děti, rodiče i prarodiče oběma trenérkám i všem ostatním, kdo pomáhali toto odpoledne připravit a uskutečnit.

Tady je malá ochutnávka v podobě několika fotografií, všechny fotky jsou na: http://franek.rajce.idnes.cz/Indianske_leto_ve_Rpetech


 


16.6. 2012    LETNÍ PIRÁTSKÉ HRY VE RPETECH

Červen je měsíc dětí, ve kterém děti oslavují svůj vlastní den, ty školou povinné dostávají vysvědčení a všechny se připravují na prázdniny. A proto náš jezdecký klub pro naše děti uspořádal den plný soutěžních her na vlastních nohou i na ponících. A aby to nebylo jen tak, téma znělo „pirátské hry“, a bylo jen na dětech, rodičích či prarodičích, zda přijdou vystrojeni jako piráti nebo pirátky. Pirátů i pirátek se sešlo opravdu hodně a kdo nebyl pirát, měl alespoň pruhované tričko jako vlk námořník.

Dohromady se sešlo 23 dětí. Rozdělily se do šesti soutěžních družstev tak, aby byly síly vyrovnané, tedy ti starší a zkušenější dohromady s malými. V první části musela jednotlivá družstva postupně projít trasu v okolí jízdárny a na čtyřech stanovištích plnit různé úkoly – odpovídat na otázky kolem koní a poníků ubytovaných ve stájích, házet podkovou co nejdál, poznávat různé části koňské výstroje a co nejrychleji sestavit puzzle s obrázkem koňské hlavy. Ve druhé části musely všechny děti projet na ponících překážkovou dráhu postavenou na jízdárně. Ti zkušenější bez vodičů, ostatní s vodiči. Do celkového hodnocení se počítal čas. V mezičase děti u stolečku kreslily podle své fantazie pirátskou loď. Vítězné družstvo nakonec hledalo poklad, který byl uschován v truhličce na tajném místě. Byly to zlaté dukátky.

Ještě před závěrečným předáváním diplomů a dárečků dětem nám všem předvedla Nina Janská v nádherném kostýmu krásné vystoupení na svém koni Ferdovi na hudbu – nejdřív na španělské rytmy z filmu Desperado a potom ve svižnějším rytmu rokenrolu. Toto vystoupení mělo velký úspěch, nejvíc ho jistě ocenila hlavně mužská část obecenstva.

Nakonec všechny děti dostaly diplomy a dárečky a spokojeně odjížděly domů. Všichni vydrželi do konce, přestože bylo velké vedro, hlavně na jízdárně. Zvlášť velké hrdinství prokázali ti, kdo měli na hlavách paruky, klobouky, šátky a jiné pirátské propriety. Záchranou byl osvěžovací stoleček s nápoji všeho druhu – tedy nealkoholickými.

Naše trenérky i všichni ostatní, kdo pomáhali, opět prokázaly velký organizační talent, a proto jim všichni děkujeme za krásné zážitky. A doufáme, že na podzim si podobnou akci zopakujeme.

Zde je na ukázku několik fotek, všechny jsou na http://franek.rajce.idnes.cz/Detsky_den_ve_Rpetech

Skupina dětí                                                                                             Skupina dětí

Družstvo 1                                                                                             Družstvo 2

Družstvo 3                                                                                            Družstvo 4

Družstvo 5                                                                                             Družstvo 6

Rodiče                                                                                                         Nina


NOVÁ SEDLOVNA A ŠATNA

V pátek 20. dubna 2012 nastal malý kulový blesk. Nastoupila parta silných chlapů i žen a přestěhovala sedla všech jezdců do nové sedlovny. Navečer téhož dne po vyklizení skříněk přestěhovali i skříňky do nové šatny. Skříňky dostaly i nový kabátek, nový nátěr. Už se všichni těšíme, až bude hotová i klubovna a sociální zázemí.
Na všem se ještě maká.
A zde je výsledek.


7. 4. 2012 VELIKONOČNÍ JEZDECKÉ HRY

Na bílou sobotu uspořádal náš jezdecký klub velikonoční jezdecké hry pro všechny děti, které u nás trénují. Zúčastnilo se celkem 25 dětí, převážně předškoláků a malých školáků. A také pět poníků – Lamela, Lady, Fafunda, Sagar a Princ. Početné obecenstvo tvořili rodiče a prarodiče dětí. A nechyběl ani stolek s malým občerstvením a čajem pro zahřátí.

Děti absolvovaly dráhu skládající se ze dvou částí. V první části, ještě bez koníka, řídily některého z rodičů se zavázanýma očima slalomem mezi křížky, potom shazovaly kuželky, skákaly v pytli a nakonec se strefovaly do kruhu podkovou. Ve druhé části nasedly na koníka a společně projeli stejný slalom mezi křížky, vjeli do kruhu, kde se s koníkem museli téměř na místě otočit a vyjet, potom přenášely vajíčko na lžíci a nakonec skočili dvě menší překážky.

Přestože se měřil celkový čas, zvítězily nakonec všechny děti a všechny dostaly na závěr diplom a malý velikonoční dáreček. Děti byly nadšené a už se těší na další podobnou akci.

Za bezvadnou přípravu, organizaci a průběh her děkujeme oběma trenérkám i všem ostatním, kteří pomáhali.

Zde je na ukázku několik fotek, více je možno vidět na http://franek.rajce.idnes.cz/Fotky.


 

1.1.2011 - SKOK DO NOVÉHO ROKU

První den v roce se sešli všichni majitelé a příznivci koní ze stáje se svými čtyřnohými miláčky, aby absolvovali první skok v roce 2012. Po nutné přípravě koní se vydal průvod vesnicí až k lesu a zpět do haly, kde všichni zúčastnění absolvovali první skok roku 2012 a tak symbolicky otevřeli další úspěšný rok.

 


Video z Mikulášských her ze dne 3.12.2011:


 

 


3.12.2011 - Mikulášské hry pro děti

Za velikého zájmu dětí i rodičů a všech příznivců koní od dětí sotva školkových až po seniory se konaly Mikulášské hry v našem jezdeckém klubu. K vidění bylo mnoho krásných masek čertů a andělů a na pořadu byl opravdu bohatý program. Nechybělo ani občerstvení. Vše začalo již brzo ráno pečlivou přípravou masek a strojením koní a před polednem se začali scházet první účastníci těchto zábavných mikulášských her. Děti za podpory svých rodičů a prarodičů absolvovaly jízdu zručnosti s vodičem /čertem či andělem/, zkušenější i samostatně. Trasa se skládala z úkolů složených hravou formou i pro nejmenší jezdce. Na programu bylo vedení koně určenou trasou, zdolání slalomu s vajíčkem i skoky přes překážky. Nakonec děti namalovaly krásné obrázky. Všichni celou trasu zvládli bez problémů a odměnou jim byly nejen krásné zážitky, ale mezi děti zavítal i Mikuláš s čerty. Dětem pak za básničku či písničku nadělil sladkosti a každý účastník obdržel na památku diplom. Závěrem již chybí jen poděkovat celému realizačnímu teamu a popřát si, aby zájem o tento krásný sport a nadšení dětí přetrvávaly i nadále a brzy na podobné akci na viděnou.. .

Více fotografií k dispozici kliknutím na odkaz:

http://nikolace.rajce.idnes.cz/Mikulasske_hry_-_Rpety_3.12.2011/

Video se také připravuje :-)

 


1.10.2011 - Hubertova jízda

V sobotu 1.10.2011 naše stáj pořádala tradiční již 3. ročník Hubertovy jízdy k ukončení jezdecké sezony. Za téměř letního počasí se sešla řada příznivců a přátel koní. Start byl stanoven na 11.00h. Účastníci byli rozděleni do 4 družstev, kdy měli za úkol projet stanovenou trasu v nejoptimálnějším čase, který byl stanoven na 1h 15min a pečlivě pořadateli zapečetěn. Účastnily se dvojice nejen ze Rpet, ale také z Tlustic nebo Lochovic. Celkem startovalo ve 4 lotech 18 dvojic. Trasa byla označena bílými fáborky a každé družstvo dostalo mapku se třemi stanovišti. Na každém stanovišti bylo nutné překonat překážky s možností volby různé obtížnosti. Po projetí trasy čekalo na každého účastníka občerstvení, pekly se buřty a následoval krátký odpočinek. Poté již všichni ve skupině absolvovali závěrečnou projížďku brdskými lesy. Večer se všichni sešli u dobrého guláše v místní hospůdce U Járy Cimrmana.

Více foto na : http://nikolace.rajce.idnes.cz/Hubertova_jizda_1.10.2011/

Video-sestřih sledujte zde:

 

 

 


25.9.2011 - AKCE - doprovodný program při Velké ceně Jemčiny -
Skokový pohár České pojišťovny - Hořovice

I náš klub měl tu příležitost zúčastnit se této velké události - a to při své účasti na doprovodném programu pořádaném pro děti, kde jsme měli příležitost ukázat, co jsme se naučili a jak nám to jde se svými čtyřnohými miláčky.

Minireportáž přinášíme v následujícím videu:

Fotogalerie /více fotek na www.ceskyskokovypohar.cz/:


17.9.2011 - parkur do 30cm s vodičem, bez vodiče a parkur do 50cm bez vodiče:

Jeden s posledních závodů sezony se jel na závodišti v Tlusticích také za naší účasti. A bylo se opravdu na co koukat. Ráno sice nezačalo vlídně a tak došlo i na pláštěnky, ale později sluníčko pálilo, jak v létě. S končící sezonou si mnoho dvojic přijelo vyzkoušet a porovnat síly a účast byla opravdu veliká.  Ve všech ponických soutěžích jsme měli svoje zastoupení a nikdo se se svými výkony neztratil v poli startujících. Do rozeskakování postoupily všechny naše dvojice bezchybným výkonem a tak rozhodoval až čas v rozeskakování. Všichni si odvezli krásné ceny a další zkušenosti ze závodů, které příští rok jistě zúročí.


13.8.2011 - parkur a jízda zručnosti závodiště  Tlustice

I přesto, že jsou prázdniny v plném proudu, jsme vyrazili  na závody do Tlustic. Čekali jsme z důvodu dovolených malou účast, ale opak byl pravdou, a tak se bylo na co dívat i o co bojovat. Nejprve se jel parkur s vodičem, kde jsme tentokrát neměli žádné zastoupení, poté parkur bez vodiče -  ve složení Ema Jánská na Lamele a Nikola Cermanová na Beauty. Obě předvedly krásné výkony a tak vzniklo mnoho krásných fotek a medaile byly zasloužené. Závěrem se jela jízda zručnosti, kterou Ema s přehledem vyhrála a tak byl vidět obrovský kus práce celého teamu.

Závody si užívali i koně s úsměvem:

Momenty mezi závody:


 


2.7.2011 - sobota - závody Bělčice - parkur do 30cm s/bez vodiče a 60cm bez vodiče

Ráno se začínalo ve stáji čistěním poníků. Tentokrát jeli 3 poníci, ale vozík je pro 2 poníky - jak si poradit?cheeky

 

A mohlo se vyrazit..

Počasí  bylo všelijaké, každou chvíli vypadalo, že bude pršet, ale nakonec se žádný déšť nekonal, jen foukalo a byla celkem na léto zima.. Nejprve se skákalo 100 a 120 cm, tak jsme koukali, jak to kdo umí. Pak jsme šli složit koně a připravit se na náš závod. První se jelo 30cm s/bez vodiče dle umění jezdců. Pak následoval parkur do 60cm bez vodiče. Opět jsme slavili nemalé úspěchy a odměnou nám bylo převzetí cen z rukou starosty a získání upomínkových předmětů na město Bělčice.

Čekání a příprava na start obrazem:

Jezdci..                                                                                                    ... a doprovod...

Závod ..

Dekorování starostou města:

 

 


11.6.2011 - závody Tlustice - parkur s vodičem 30cm, bez vodiče 30cm, 50cm a jízda zručnosti:

I náš jezdecký oddíl pod vedením Renaty a Bětky se zúčastnil již každoročních jezdeckých her pořádaných pro děti v areálu Tlustického závodiště. Účast byla veliká a startovalo se ve všech disciplínách na 4 ponících - Lamela, Sagar, Princ a Beauty. Dařilo se nám ve všech směrech a tak kromě dalších příjemných zážitků si všichni zúčastnění přivezli nejen krásné mašličky a ceny, ale i nejvyšší umístění:


24.4.2011 - závody Skřipel - jízda zručnosti a parkur
V neděli se konala jízda zručnosti ve stylu drezury /pozdrav, malý kruh, klus, kavalety, slalom../a parkur, které se účastnil také náš jezdecký klub, který obsadil všechna přední umístění vč. tich nejvyšších:

 

 


16.4.2011 - jezdecké závody TLUSTICE
Za krásného počasí odstartoval letošní jezdeckou sezonu první závod našeho oddílu. Účastnili jsme se celkem v počtu 5 dětí na 4 ponících ve 3 závodech a to: parkur do 30cm s vodičem, parkur do 30cm bez vodiče a parkur do 50cm bez vodiče. Zároveň také probíhala soutěž o nejlepší masku. Všichni si užili atmosféru závodů bez úhony, své první premiery a pro všechny byly připraveny mašle, diplomy i věcné ceny.


Soutěžní team se připravuje na závody pod vedením Alžběty Maškové a Renaty Fedorčákové:


28.2.2011 - I přes zimu se u nás pilně trenuje. Díky hale vzdorujeme větru, sněhu, mrazu..
Bohužel přišla smutná zpráva - opustila nás navždy po dlouhé nemoci Fontána alias Růženka
Nikdy nezapomeneme!1.1.2011 - slavnostní "SKOK DO NOVÉHO ROKU"

Od 14.00 hod se konala jako každým rokem akce s názvem "Skok do nového roku" spojená s vyjížďkou do okolí Rpet a zakončená skoky přes překážky na jízdárně. I přes nepříznivé počasí spojené s ledovkou, navátým sněhem a silným větrem se akce zúčastnila většina koní i jezdců z JK Rpety. Nejprve se všichni seřadili před stájemi a pak pod vedením Bětky se vyrazilo na půlhodinovou vyjížďku kolem Rpet. Po návratu všech vymrzlých účastníků se všichni shromáždili v hale a zde v zástupu postupně absolvovali první skoky v roce 2011 přes malé křížky. Závěrem se všichni sešli v zázemí pro jezdce u teplého krbu a při šálku dobrého čaje.
Tako akce je provázena tradicí, kdy "Jak na Nový rok, tak po celý rok" a tak budeme věřit, že nám koně budou takto krásně skákat i celý rok 2011.
Jaká panovala příjemná atmosféra můžete vyčíst z fotek níže:

 
 


18.prosince 2010 - Vánoční posezení u krbu
Blíží se čas vánoc a tak i u nás v JK Rpety se sešli všichni příznivci a majitelé koní ke krátkému posezení u čerstvě napečeného cukroví a dobrého čaje. Vládla příjemná vánoční atmosféra, stáje byly vánočně vyzdobené chvojím a mašličkami, s nadílkou se tu nezapomíná ani na čtyřnohé kamarády.  Venku sice vládlo ošklivé počasí a mráz, ale u krbu a s veselými historkami podvečer rychle utekl a  všichni odcházeli příjemně vánočně naladěni do svých domovů.

 Co se u nás dělo:

 

26.dubna 2008  

Maškarní
6. října 2007   Hubertova jízda
28.května 2007   Maškarní Maškarní
Květen-červen 2006   Závody Závody
1.října 2005   Hubertova jízda
Memoriál French Swenja
Hubertova jízda Memoriál French Swenja
4.září 2005   Výlet na hrad Točník Výlet na hrad Točník
6.srpna 2005   Dětský jezdecký den Dětský jezdecký den
 

18.12.2007 Tak jsme se konečně všichni dočkali a můžeme se kouknout na fotky z letošní Hubertovy jízdy.
19.06.2007 Po delší době, zase něco nového na našem webu. V akcích přibyla  fotostory z maškarního k příležitosti pálení čarodějnic.
13.02.2007 Zatím nic nového. Spousta vody, žádný sníh ...
... těsíme se na jaro.
29.12.2006 Tak a je tu konec dalšího roku. Rádi bychom poděkovali našim věrným zákazníkům a členům našeho JK za to, že tu s námi jsou, pomáhají nám a mají rádi naše koně i nás. Ať nám koně jdou!!!
28.12.2006 Pro zájemce o ustájení máme nabídku - 2 volné boxy. Bližší podrobnosti u ing. Fedorčákové.
1.10.2006 Ve čtvrtek jsme se rozloučili s "pramáti" našeho chovu - klisnou Faunou, známou spíše jako Vendula. Odešla na zasloužený důchod ke své nové majitelce, doufáme, že se tam bude mít dobře.
Také máme pár nových fotografií, na obvyklém místě ve fotogalerii.
17.4.2006 Další fotografie Fontány z 1. aprílového dne.
11.3.2006 Tak je na světě! Kdo? No přece naše nová kobylka FONTÁNA. První fotografie jsou tady.
27.2.2006 Čekáme radostnou událost, FLORIDA byla loni 2. a 4.4. zapuštěna hřebcem ROZÁRIO, takže teď, začátkem března čekáme hříbátko.
Až bude na světě, pokusíme se sem dát fotografie co nejdřív.
19.2.2006 Ahoj v novém roce. Připravili jsme
"Návštěvní knihu" - viz menu,
stránku, kam můžete napsat své názory na náš jezdecký klub i tyto stránky. Podělte se s námi i o to co jste u nás zažili. Napište nám co byste uvítali nebo změnili, nebo co se Vám naopak líbí. Návštěvní kniha je anonymní, pokud chcete můžete napsat svůj podpis, popř. kontakt do textu. Vyhrazujeme si právo odstranit takový text, který nebude v souladu s pravidly slušného chování, čímž samozřejmě nemyslíme kritiku.
29.12.2005 Všem našim milým přátelům a všem, pro které kůň není jen přežitek dob minulých, PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU 2006! Ať nám koně jdou!
29.10.2005 1.10.2005 jsme po dlouhé době pořádali Hubertskou jízdu - Memoriál French Swenja. Pod odkazem "Naše akce" najdete popis toho nevšedně krásného dne.
12.9.2005 4.9.2005 jsme pořádali výlet na hrad Točník.
V sekci "Naše akce" jsou fotky z výletu, plus nějaké fotky z konce léta.
24.8.2005 Nové fotografie v albu, trénink ve Skřipli a na jízdárně.
12.8.2005 1.dětský den už je minulostí, pro zvědavé jsme připravili pár akčních záběrů v sekci "Naše akce". Místo pozvánky už čeká krátká reportáž "z místa činu".
12.7.2005 6.srpna pořádáme dětský jezdecký den. Dále je také možnost si objednat, stejně jako v loňském roce, celodenní vyjížďky na koni pro 3-5 jezdců, popř. kdo by se necítil na celý den, tak se lze domluvit také na 3 hodinovou vyjížďku na vyhlídku Plešivec. Pro celodenní výlet zůstává stejná cena jako v loňském roce - včetně občerstvení je 1000,-- Kč/osobu.
8.6.2005 Další fotografie - opět Sugar a staří známí Florida a Folly a to všechno díky našemu novému dvornímu fotografovi Láďovi. Děkujeme.
24.5.2005 V galerii jsou první fotky hříběte po Swenje a také představíme nového koně ve stáji - Christiána (místo Hakima, který je už bohužel pryč).
15.5.2005 Tak máme bohužel smutnou zprávu. Dnes v poledne umřela Swenja. V noci porodila krásného hřebečka, ale bohužel došlo ke komplikacím. Tak jenom doufáme, že se nám podaří odchovat alespoň hříbě.
9.4.2005 Máme nové fotografie, z jednoho dne na jízdárně, doufáme, že se budou líbit.
5.11.2004 Tak po dvou měsících nové fotografie a jiný způsob prohlížení.
Ode dneška máme také zřízenou e-mailovou schránku  (jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz)(jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) (jkrpety@bluetone.cz) , ale zatím slouží POUZE pro vzkazy ohledně našich webovských stránek, co se Vám líbí a co ne, jaké informace by se Vám hodily atd. Bohužel v současné chvíli není v našich silách provádět tímto způsobem REZERVACE JÍZD, ty lze domlouvat POUZE TELEFONICKY, jako dosud.
6.9.2004 Konečně nové fotky koní a z vyjížďky.
29.7.2004 Po hodně dlouhé odmlce (venku je hezky, tak přece nebudeme sedět u počítače :-) je nová stránka s pokusem o popis cesty na statek (viz menu). Snad pomůže k lepší orientaci.
Už jsou další fotky, ale zatím ne na webu (to dělá to sluníčko ...).
19.5.2004 Zatím pouze 2 fotografie Folly a nepočetná kategorie fotek - trénink.

aktualizováno: 03.10.2021 20:54:36